Jak rozwinie się technologia medycyny estetycznej?

Znaczenie zabiegów estetycznych w medycynie ciągle rośnie. Wraz z rozwojem technologii możliwe zaś będą jeszcze lepsze sposoby upiększania swego ciała oraz odmładzania swojego wyglądu.

Innowacje w medycynie estetycznej pojawiają się cały czas

Co chwilę można spotkać reklamy zachwalające nowe sposoby na poprawę wyglądu. Warto jednak podchodzić do tego z pewną rezerwą. Jako że medycyna estetyczna nie jest związana z ratunkiem zdrowia i życia, a przy tym jest bardzo dochodowym biznesem, to na tym rynku konsumenci ciągle mogą natknąć się na często agresywne kampanie reklamowe. Z tego powodu wiele reklam zabiegów estetycznych dotyczy sposobów, które nie przeszły profesjonalnych testów medycznych.

Na szczęście często pojawiają się faktyczne (tj. przebadane pod względem skuteczności i bezpieczeństwa) innowacje w medycynie estetycznej. Trwające zaś liczne badania dają ogromną nadzieję, że sposobów na poprawę wyglądu będzie coraz więcej, a ich koszt będzie maleć.

Jakie technologie medycyny estetycznej mogą pojawić się już wkrótce?

Naukowcy wciąż doskonalą sposoby poprawy wyglądu, a rozwijają się takie technologie, jak:

  • Precyzyjniejsze lasery, które jeszcze lepiej będą sobie radzić np. ze zwalczaniem trądziku, czy też odmładzaniem skóry.
  • Zabiegi regeneracyjne pozwalające przykładowo na znaczne odmłodzenie skóry twarzy/
  • Terapia tkankami pochodzącymi z ciała pacjenta. Jest to technologia, z którą ogromną nadzieję wiążą nie tylko lekarze medycyny estetycznej. Ma ona polegać na tym, że z ciała młodego pacjenta pobiera się komórki, które następnie poddaje się hibernacji. Kiedy zaś dana osoba, wraz z wiekiem, straci młodzieńczy wygląd, to będzie się ich używać, po to, by przywrócić sobie młodzieńczy wygląd.

Ilość potencjalnych technologii, które rozwiną medycynę estetyczną, jest jednak znacznie większa. Wszystko jednak wskazuje na to, że w przyszłości np. odróżnienie matki od córki, po ich wyglądzie może naprawdę być niemożliwe.